Philips Hue Klonu & Hyperion Ambilight System With Nodemcu Extension

Anasayfa Forumlar Ev Otomasyonu & Elektronik Sistemleri Philips Hue Klonu & Hyperion Ambilight System With Nodemcu Extension

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #305
  Anahtar yönetici

  Gereksinimler;
  1) Raspberry Pi 3 Model B
  2) Led Şerit 5 metre (60 led/m) ( Tipi APA102 )
  3) 1 Adet Mikro SD Kart – Minimum 16 GB Olmalı
  4) 1 m – 1,5 m HDMI Kablosu
  5) Raspberry Pi 3 Kasası
  6) 4 girişli köşe şeklinde led konnektörü 4 adet
  7) Raspberry Pi 3 Güç Adaptörü 2A – 2,5A 5V (Mikro USB Kablolu Telefon Şarj Cihazınız Varsa Oda Olur)
  8) Dişi ve Erkek Raspberry GPIO Pin Kablosu Muhtelif Adet
  9) Kablo Karmaşasından Korunmak İçin Cırt Kelepçe
  10) 20 Amper 5 Volt DC Güç Kaynağı

  Tasarım
  1) Led şeritleriniz elinize geçtiyse, led şeridin üzerine dikkatli bakarsanız ok yönü olduğunu göreceksiniz, ok yönünü bozmadan resim1 deki gibi tvnin arkasına şeridin arkasındaki ince bantı söküp yapıştırın. Bunun için ledleri düzgünce ek yerlerinden kesmeniz ve 4 lü konnektörlerle köşe bağlantılarını yapmanız gerekecek.

  2) Led Şeridinizden Çıkan Belirli Kabloları Resim 2 ‘deki gibi Raspberry Kartınıza ve DC Güç Kaynağına Bağlayın.

  3) Win32DiskImger ‘ programını bilgisayarınıza indirin. Mikro SD kartı bilgisayarınızın Mikro SD kart girişine takın ve Ardından https://osmc.tv/download/ adresinden Raspberry Pi 3 İçin Uygun Disk Imajını indirip (http://download.osmc.tv/installers/diskimages/OSMC_TGT_rbp2_20190424.img.gz) img dosyasını Win32DiskImager ile karta yazıp kartı Raspberry pi 3 e takın.

  4) Raspberry ‘i TV ye hdmi kablosuyla bağlayıp osmc kurulum adımlarını takip edip kurulum yaparken SSH ı aktif hale getirin.

  5) https://sourceforge.net/projects/hyperion-project/files/hypercon/HyperCon.jar adresinden hyperion son sürümünü bilgisayara indirip açın. SSH ile Raspberry’e bağlanarak Hyperion ‘u önce raspberrye kurun. Yeniden başlatılmasını bekleyin. Yeniden başladıktan sonra Tv nizdeki sağ sol ve yatay led sayılarını hyperion.jar dan girin led şerit tipi olarak APA102 yi seçin, SSH ile bağlanarak konfigürasyon dosyasını Raspberrye yükleyip start deyin. (Resim3 type kısmı apa102 olacak)

  Vaktim olduğunda tüm ayrıntılarına girerek gerekli kodları da buradan sunacağım .. Tüm sorularınız için bana [email protected] üzerinden ulaşabilirsiniz.  Sonuç :

  • Bu konu 2 yıl 1 ay önce önce turktiger tarafından değiştirildi.
  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Scroll to Top