Afyon Kompanzasyon Sistemleri
0507 0099 007

Kompanzasyon Nedir ?

Afyon Kompanzasyon Sistemleri

Kompanzasyon basitçe şebekede kullanılan Reaktif Endüktif ve Reaktif Kapasitif gücün uygun değerler arasında tutularak hattaki enerjinin daha stabil olmasını sağlayan kompanze işleminin bütünüdür.

Kompanzasyon Neden Uygulanır?

Kompanzasyon işlemi işletmenizdeki cihazların doğru ve kaliteli şekilde çalışması adına uygulanır.Aynı zamanda kompanzasyon yapmadığınız zaman bölge elektrik dağıtım şirketince sayaçlarınız okunarak faturanıza cezai işlem yansıtılacaktır. Kompanzasyonun halk tarafından faturalarında cezai işlem görülmesi sonucu öğrenilmesi bu sebepledir.

Kompanzasyon Nerelerde Mecburidir ?

Kompanzasyon yapma şartı kurulu gücü 15kw, bağlantı gücü 9kw olan abonelerden istenmekte olup ceza sınırları EPDK’nın yazısında belirtilmiştir.
Bağlantı gücü 50KVA altında olan tesisler için endüktif reaktif %33’ü kapasitif reaktif %20’yi geçememeli.
Bağlantı gücü 50KVA ve üzeri olan tesisler için endüktif reaktif %20’ü kapasitif reaktif %15’i geçememeli.
Kompanzasyon Bakımları

Kompanzasyon sisteminizde kullanılan kondansatörlerin ortalama raf ömrü 2 yıldır.Çalışma esnasında devreye girip çıkma sayılarına göre kondansatörler ve kontaktörlerin ömrü azalarak değerleri giderek düşer ve istenilen reaktif endüktüf sönümleme işlemini yapamazlar.Bu sebeple sisteminizdeki kontaktörlerin, kondansatör sigorta ve hatta rölelerin belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir.Biz bu işlemlerin tümünü gerçekleştirmekteyiz.

Sağ kısımdaki talep formumuzu doldurabilir veya bizleri arayarak ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.Elimizden geldiğince sorunlarınızı çözmeye odaklanıyoruz.Uygun olduğumuz saatlerde işletmenize gelerek gerekli kontrol ve analizler yapılacak olup, sizin için en uygun çözümler üretilecektir.İşletmenizde gerekli ve stabil bir sistem kurulumunun yapılabilmesi için belirli aralıklarla testlerin yapılması gerekmektedir.Bu durum hem maliyetleri sizin adınıza azaltacak hemde sistemin uzun ömürlü olmasına katkıda bulunacaktır.Örneğin işletme gücünü biliyorsanız veya belirtilen seçenekler haricinde başka bir konu hakkında bilgi sahibi olmak veya ücretsiz yardım almak istiyorsanız yine yukarıdaki forma eklemek istediğiniz ayrıntıları, extra bilgiler kısmına yazabilirsiniz.Tarafımıza ulaşan bilgiler değerlendirilerek en kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır.

[]
1 Step 1

Afyon Kompanzasyon     0507 0099 007

Ad SoyadTam Adınız
TelefonCep telefonunuz
Extra bilgileri buraya yazınmore details
0 / 100
Previous
Next
Scroll to Top